Studio Radiowe w sercu Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu

Studio radiowe w plenerze. AirClad od Loungetime – gdy sytuacja wymaga od Ciebie wyjątkowych rozwiązań.

Dziś krótka historia tego jak nasza konstrukcja wstawiennicza pełniła rolę studia radiowego przez cztery dni trwania Festiwalu Dwa Teatry.

W dniach od 17-20 września 2021 w Zamościu odbyło się wspólne wydarzenie Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej pt. „Dwa Teatry”. Zakrojony na szeroką skalę festiwal zakładał realizację aż 25 spektakli Teatru Telewizji i blisko 50 słuchowisk Teatru Polskiego Radia.

Pawilon AirClad od Loungetime na Rynku Wielkim w Zamościu

Sam festiwal był więc wydarzeniem bez wątpienia doniosłym i dla osób przebywających w tych dniach w Zamościu atrakcyjnym ale organizatorzy oprócz publiczności na żywo liczyli również na dotarcie ze swoimi treściami do telewidzów i radiosłuchaczy. Takie założenie wymagało zaangażowania konstrukcji, która pozwoliłaby na usytuowanie jej w centrum wydarzeń przy jednoczesnej możliwości uzyskania przestrzeni komfortowej do realizacji transmisji radiowych czy telewizyjnych.

Jak wydzielić prywatną przestrzeń w sercu festiwalu?

W odpowiedzi na te potrzeby na Rynku Wielkim w Zamościu stanął zbudowanych z dwóch modułów pawilon AirClad XPO o wymiarach 6 m szerokości i 5 metrów długości. Dostarczona i zamontowany przez Loungetime konstrukcja stanęła tuż obok samego serca wydarzeń, nieopodal sceny, tworząc 30 m² wydzielonej i komfortowej przestrzeni, z której korzystały na zmianę wszystkie anteny Polskiego Radia.

Tworzenie relacji na żywo, przeprowadzanie wywiadów z artystami czy rejestracja materiałów na potrzeby serwisów VoD wymagały przestrzeni zdolnej do izolacji akustycznej od otoczenia i dobrego zabezpieczenia przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

AirClad sprawdził się w tej roli znakomicie dodatkowo pełniąc przy tym reprezentacyjną rolę, dobrze wyeksponowanego zaplecza organizacyjnego opatrzonego atrakcyjnym brandingiem.

Sama idea wykorzystania konstrukcji AirClad w roli studia audio/wideo nie jest nowością. Pośród naszych realizacji znalazły się już takie wydarzenia, w trakcie których pawilon wznoszony był wewnątrz budynków, w których odbywały się targi lub konferencje. Możliwość wydzielenia, wyciszonej i komfortowej przestrzeni wolnej od zamieszkania i dźwięków towarzyszących tego typu imprezom to spora zaleta i jedno z niewielu dostępnych rozwiązań pozwalających na komfortowe nagrywanie.

Realizacja w Zamościu różniła się więc choćby z tego powodu, że tym razem studio miało stanąć pod gołym niebem i na do datek we wrześniowej scenerii. Nie powodowało to jednak żadnych obaw ani konieczności dostosowania konstrukcji do nowych warunków. AirClad w swojej standardowej konfiguracji, wyposażony jedynie w moduł klimatyzacji z powodzeniem pełnił swoją rolę niezależnie od pogody.

Pneumatyczne poszycie pawilonu AirClad to znakomity nośnik brandingu, a także wydajna izolacja od warunków zewnętrznych.

AirClad to konstrukcja powstająca w duchu #FastArchitecture czyli nurtu, który zakłada tworzenie efektownych i funkcjonalnych konstrukcji w czasie odpowiadającym rytmowi branży eventowej.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę internetową: www.loungetime.pl/kontakt bądź bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny:

biuro@loungetime.pl

660 969 736 (Tomek)

512 694 142 (Wojtek)


Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email